اصفهان نامه

وقتی ماشین از پس گردنه ای که با درخت های افرا و بلوط محصور شده بود بالا آمد-چشمانم کلبه ای را که مدتها در انتظارش بودم را یافت.کلبه ی عشق، آفتابگردانها و بید دوست داشتنی حیاط کلبه همه سر جایشان بودند.دیگر طاقت نداشتم .خوشحال از اینکه در انتهای جاده ی سفر به کلبه ی عشقم رسیده ام در را باز و پنجره ها را گشودم.

مقصد اصلی ما شیراز-شهر بی مثال خاطره ها-بود اما ابتدا در اصفهان توقف کردیم.

میدان نقش جهان

    میدان نقش جهان

ساکن اما سرشار از غوغایی نهان در بناهای اطرافش و بازارهایی به سبک و سیاق قدیم که لهجه شیرین فروشندگانش با زیبایی طرح های خاتم و اصیل ایرانی بهم می آمیزد و به ما خاطرنشان میشود که براستی در نصف جهانیم.

کاخ عالی قاپو

  عمارت عالی قاپوی اصفهان

عمارتی در مغرب میدان نقش جهان که به فرمان شاه عباس اول در اوایل قرن ۱۱ هجری بنا شد و قدمتش تا به امروز پا بر جاست.این بنای ۶ طبقه ۴۸ متر ارتفاع دارد.پله های پیچ در پیچی که به ایوان ختم میشوند و اتاق موسیقی که سقف و دیوارش با نقوش آلات موسیقی آذین شده است همه و همه یادآور هنر متمدن معماری در روزگاران کهن ایران است.

مسجد امام(مسجد جامع عباسی)

    مسجد امام اصفهان

این مسجد هم که به امر شاه عباس اول بنا شده با جلوخان/سردر/هشتی/صحن/گنبدخانه/چند شبستان و دو مدرسه نمونه ی کاملی از مسجد ایرانی بلکه نقطه ی اوج معماری ایران قدیم ما محسو ب میگردد.

سی و سه پل

       سی و سه پل اصفهان

وقتی به دیدار این پل زیبا بر بستر زاینده رود رفتیم هوا تاریک شده بود و انعکاس ۳۳ پایه ی آن درآب یک ۶۶ پل زیبا بود.زاینده رود همراه با نسیم خنک شبانگاهی میخرامید و ستونهای آجری این پل بینظیر غرق در لذت خنکی آب میشدند.

پی نوشت:نوشته ی بالا در تاریخ ٢١ امرداد ٨٣ نگاشته شده است.برای دیدن مطلب اصلی روی لینک زیر کلیک کنید.

                    http://kolbeyeshgh.persianblog.ir/post/30

*دلنوشته ی من در مورد اصفهان:

اصفهان شهر زیباییست و جاذبه هایش آنقدر زیاد است که از داخل و خارج کشور همیشه میهمان هایی برای میزبانی دارد.«قصه های مجید» دوست داشتنی با آن لهجه ی شیرین مجید و بی بی اش در ذهنم ماندگار است و هنوز برایم دیدنی ست. اما با وجود همه ی این ها نمی دانم چرا اصفهان را خیلی کمتر از دیگر شهرهای ایران بزرگم دوست دارم! شاید از آن جاست که هیچ گاه صفویان را دوست نداشته ام!!

...آزاده از کلبه ی ویوارا

/ 10 نظر / 40 بازدید
آگهی وب

با سلام خدمت شما وبمستر عزیز سال نو مبارک وب سایت خیلی پرمحتوا و جالبی دارید من واقعا از مطالب وب سایت شما بهرمند شدم و حتما باز هم سر میزنم فقط یه خواهشی داشتم دوست عزیز و اون اینه که خواهشمندم که لینک وب سایت من رو تو سایتتون قرار بدهید با عنوان (آگهی وب،درج آگهی رایگان)با آدرسwww.Agahiweb.com خوشحال میشم این خواسته من را براورده کرده و ذهنیت خوبی رو نسبت به شما داشته باشم در عوض ما هم برای اینکه رضایت شما را بگیریم به شما پیشنهاد بهتری داریم و اون اینه که شما با ثبت کردن آگهی رایگان در سایت ما می تونید در متن آگهی خود سایت یا وبلاگتون رو معرفی کنید که بیشترین بازدید از این طریق نصیب شما خواهد شد در صورت لینک کردن حتمابه من اطلاع بدهید تا ازتون تشکر کنم نحوه درج آگهی رایگان در سایت ما : اول باید ثبت نام کنید که از لینک زیر می تونید برای ثبت نام اقدام کنید http://www.agahiweb.com/index.php?DPT=R1 بعد از ثبت نام وارد محیط کاربری خود شوید و گزینه درج آگهی جدید را انتخاب کنید و بعد فرم مربوطه را پر کنید در قسمت متن آگهی درباره فعالیت سایت خود می تونید توضیح بدهید که در آخر توضیح حتما آدرس وب سایتتون

فرشید

و اما نامه با یادداشت هایی از سفر شیراز پایان پیدا نکرد، بلکه بخش بعدیش اصفهان نامه بود. از اونجایی که من تا حالا اصفهان نرفته بودم، با خوندن توصیفات می آمیگا، دریافتم که اصفهان جاییست بس زیبا و به یاد ماندنی... ولی خوب هیف که یکی پیدا نمیشه دست ما رو بگیره ببره اصفهان رو بهمون نشون بده... برای همین قسمت بود که وصف اصفهان رو از زبون می آمیگا آزاده بشنوم... بازم Muchas Gracias, mi amiga!!!l همین[گل][چشمک][لبخند][بغل][خجالت]

Disguise

جواب دلنوشته: احتمالن به خاطر یکی بوده.[وحشتناک]

زینب

بسیار زیبا بود. مخوصا عکس سی و سه پل! من ساکن شیرازم اما شاید باورتون نشه که تا حالا اصفهان رو خوب نگشتم .. ! [ناراحت]

Alguien Te Quiere

سی و سه پل..چهل ستون...پل خواجو...کوه صفه...نقش جهان و لن همه دارایی اش..با این حال من هم دوستش ندارم امروز...

علی

عاشق صفویه ام

محمدمعین

سلام(که نام خدا هم هست) امیدوارم سلامت باشید من انقدر نسبت به شما درباره تاریخ کم اطلاعات دارم که قادر به بیان کلمه ای نباشم، اما با این که شاه بزرگ صفوی شاه عباس مشوقی برای ساخت اصفهانی که من با تمام وجود دوستش دارم،بود؛ به خاطر عجله ای که در ساخت مسجد امام داشت و همین باعث آسیب به آن شد،چندان تمایلی برای بخشیدنش ندارم! در پناه مهربان لحظه ها موفق باشید التماس دعا

دن د

سلام وبلاگ قشنگی دارین

انیس کریمی

سلام من واقعاً عاشق شهر اصفهانم دوست اصفهان زندگی کنم

حسین یاوری

آزاده جان زیاد ناراحت نباش اصفهان با همه بزرگیش وزیبایی هایش منم که اینجا زندگی میکنم دل خوشی از مردمانش ندارم